fbpx

SAÇTA KEPEKLENME NASIL ÖNLENİR?

Oluşum sebepleri çok çeşitli olan kepekten kurtulmanın yolları arasında saç yapınıza uygun ve kepek oluşumunu engelleyen Thalia Natural Beauty’nin yüzde yüz doğal şampuanlarını kullanmayı, saçı uygun aralıklarla yıkamayı, A vitamini açısından zengin ürünlerden oluşan bir beslenme düzenine geçmeyi sayabiliriz.

Thalia Natural Beauty’nin şampuanları kepeklenmeye karşı bire birdir!

Bakımlı, canlı, pırıl pırıl saçlar nasıl güzelliğin ön koşullarından biriyse, yoğun kepekli bir saç da o derece negatif etkiye sahiptir, hele kepekler saçlardan omuzlara dökülmeye başlamışsa…

Kepek aslında bir cilt rahatsızlığıdır. Saç derisindeki ölü hücrelerin hızlı bir şekilde bölünmesiyle ortaya çıkan bu rahatsızlık sonucunda ölü hücreler pul pul dökülerek saçlara yapışır. Estetik açısından hoş olmayan bir görünüm yaratmasının yanında kepek, saç kaşıntısını da beraberinde getirir. Karşı konulamayan bu durum bol bol saç kaşımaya, sonrasında da saç cildinin yıpranmasına ve kabuklanmasına neden olur.

Peki, kepek niye oluşur?

Kepeğin oluşumunun saç derisinde yağ birikiminden bağışıklık sistemi sorunlarına, stresten hormonlara, saçları çok az veya çok sık yıkamaktan vitamin eksikliğine kadar pek çok sebebi vardır. Aşırı kuru bir cilt yapısına sahip olmak, saç bakımı ürünlerine hassasiyet göstermek, şampuan, saç kremi, şekillendiriciler dahil uygun olmayan saç bakımı ürünleri kullanmak, saçı şampuanladıktan sonra yeterince durulamamak kepeklenme etkeni olarak karşımıza çıkabilir. Mevsim geçişlerinin, saç bakım ürünlerinde yapılan değişikliklerin, kalitesiz saç boyası uygulamalarının, ergenlik ve menopozun, sedef ve egzama gibi rahatsızlıkların da kepek oluşumuna zemin hazırladığını belirtmeliyiz.

Görüldüğü üzere saçta kepek oluşumunun çok fazla sebebi var!

Bu durumda çözüm ne?

  • En etkili ve kolay yol, saç yapınıza uygun ve kepek oluşumunu engelleyen bir şampuan kullanmanız olacaktır.
  • Ayrıca şampuanınızın yüzde yüz doğal olduğundan emin olmalısınız.
  • Saçınızı az yıkayıp çok fazla yağlanmasına veya sık yıkayıp çok az yağlanmasına neden oluyorsanız, saç yıkama rutininizi değiştirmelisiniz.
  • Saçınızı yıkadıktan sonra dikkatlice fırçalamalısınız.
  • Bir süreliğine saç şekillendiricilerinden ve yoğun kuaför işlemlerinden uzak durmalısınız.
  • Havuç, patates, kırmızıbiber, bezelye, kayısı, koyu yeşil yapraklı bitkiler, süt ürünleri, yumurta, balık ve sakatat gibi A vitamini açısından zengin ürünlerden oluşan bir beslenme düzenine geçmelisiniz.
  • Stresi hayatınızdan çıkartmaya çalışmalısınız.

Thalia Natural Beauty’nin kepeklenmeyi engelleyen şampuanlarından bazıları şunlar: 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
Sohbete başla.
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabilirim?