fbpx

LİME & COOL İLE TIRAŞ SONRASI YUMUŞACIK BİR CİLDE KAVUŞMAK ELİNİZDE

Unice Multibrand Türkiye kataloğunda yer alan eşsiz bir ürün! Erkek bakımının olmazsa olmazı tıraş, peşi sıra kuru, tahriş olmuş ve kızarık bir cildi beraberinde getirebilir. Bu durumu önlemenin yolu aslında son derece basittir: Cilde nem katan, tahrişleri ve kızarıklıkları önleyen ürünler. Thalia Naatural Beauty’nin Lime & Cool Erkek Bakım Serisi Energizing Tıraş Sonrası Balsam, yumuşacık bir cilt için biçilmiş kaftan.

Tıraş olmak erkeklerin büyük bölümü için daha bakımlı görünmenin ilk yoludur. Erkeklerin yüzde 90’ı düzenli bir şekilde tıraş olur. Ciltleri kadınların cildine göre daha kalın ve dayanıklı olsa da, düzenli tıraş olmak ciltlerini yıpratır ve kurutur. Kıl kökleri, erkeklerin büyük bölümünün tercih ettiği ıslak tıraşta (tıraş bıçağı ile tıraş) kuru tıraşa oranla daha da fazla zarar görür. Kıl dönmeleri, kızarıklıklar ve enfeksiyonlar oluşabilir. Tıraş bıçağının neden olduğu kesikler ise işe tuz biber eker.  Tıraş sonrasında cildin mikrop kapmaması için kolonya veya alkol içeren after shaveler kullanılması yaygın olarak yapılan büyük bir hatadır. Alkol cilde yarar değil zarar verir, üstelik kesilen yerin daha uzun zamanda kendini toparlamasına neden olur.  Bu sorunların tıraş sırasında cilt tipine uygun ve alkolsüz köpüklerin, tıraş sonrasında ise doğal ve cildi nemlendirip bakımını yapan balsam’arın kullanılmasıyla aşılması mümkündür.

Tıraş olurken nelere dikkat etmek lazım?         

Mutlu ve keyifli bir tıraş için en önemli noktalardan biri doğru tıraş bıçağını/makinesini seçmektir. Bu şekilde kesik, tahriş, kıl dönmesi gibi istenmeyen durumlar azaltılabilir.

·  Tıraş köpüğü ya da jel kullanmak cildi yumuşatır ve tahrişleri azaltır.

·  Köpük kullanmadan önce cildi sıcak suyla durulamak kılları yumuşatırken gözeneklerin açılmasını sağlar.

·  Çene ve boyun bölgesi tıraşta en sona bırakılmalıdır. Çünkü bu bölgelerde kıllar daha serttir.

·  Tıraş sonunda cildin soğuk suyla durulanması veya soğuk bir havluyla örtülmesi hem cildi soğutur hem de gözenekleri kapatır.

·  Tıraş sonrasında balsam kullanmak cilde kaybettiği nemi geri verir, cildi besler ve bakımını yapar.  Lime & Cool Erkek Bakım Serisi Energizing Tıraş Sonrası Balsam ile cildinizi koruyun!  

Yüzde yüz doğal ve yüzde yüz teknolojik ürünleriyle dikkat çeken Akten Kozmetik tarafından erkekler için yaratılan Thalia Natural Beauty Lime & Cool Erkek Bakım Serisi Energizing, birbirinden özel erkek kozmetik ürünlerine sahip. İşte bunlardan biri de Tıraş Sonrası Balsam.

Thalia Natural Beauty Lime & Cool Erkek Bakım Serisi Energizing Tıraş Sonrası Balsam, cilde esneklik ve yumuşaklık katan shea yağı, E vitamini ve provitamin B5 içeren formülüyle cildinizi anında rahatlatır, kızarıklığın giderilmesine yardımcı olur, tıraştan sonra oluşan tahrişi ve kuruluğu önler. Ana etken maddesi olan lime (misket limonu) özleriyle de gün boyu tazelik ve ferahlık verir. Lime hem yaşlanma karşıtı olan antioksidan açısından zengindir hem de bol miktarda C vitamini içerir; bu yönüyle de cildinize artı bir koruma sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
Sohbete başla.
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabilirim?